Hover mouse over class for description
                                   
PRAHRAN    
YOGA STUDIO 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October 15 October
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:15am  

Jemma Masters

Hatha

Sarah Bunnell

Vinyasa

Nim Rotenberg

Vinyasa

 

Hayley Allen

8am Vinyasa (60 minutes)

 
9:30am

Kimberley Barletta

Hatha

Ting

Yin

Sarah Bunnell

Hatha

Jodi

Yin

Ashleigh Dickinson

Hatha

Hayley Allen

9:15am Hatha

Sarah Bunnell

Hatha

5:30pm

Josh Blau

Hatha

Arti Singh

Hatha

Jemma Masters

Yin

Sarah Bunnell

Vinyasa

Sarah Bunnell

Vinyasa

Feren

3.00pm Hatha

 
6:30pm

Josh Blau

Vinyasa

Derrick Leduc

Vinyasa

Jemma Masters

Vinyasa

Sarah Bunnell

Hatha

Sarah Bunnell

Yin

Feren

4pm Yin with Nidra (80 mins)

Arti Singh (80 mins)

4.00pm Hatha & Meditation

7:30pm

Josh Blau

Yin

Derrick Leduc (80mins)

Yin & Meditation

Arti Singh (80 mins)

Hatha & Meditation

Sarah Bunnell

Yin

     
GRC 1 STUDIO 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October 15 October
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:15am

Lauren

Reformer

Rachel Druce

Reformer

Jose

Reformer

Elle

Reformer

Jose

Reformer

Jose

8:30am Reformer

 
7:00am

Lauren

Reformer

Rachel Druce

Reformer

Jose

Reformer

Elle

Reformer

Jose

Reformer

Jose

9:15am Reformer

Simona

8.45am Reformer

9:30am

Lauren

Reformer

Gaynor

Reformer

Mel

Reformer

Jayde

Reformer

Jose

Reformer

Jose

10am Reformer

Simona

9:30am Reformer

12:15pm

Tace

Reformer

Lauren

Reformer

Ali

Reformer

Jose

Reformer

Gaynor

Reformer

Mel

10:45am Reformer

Gee

10:15am Reformer

1:00pm

Tace

Reformer

Lauren

Reformer

Ali

Reformer

Jose

Reformer

Gaynor

Reformer

 

Gee

11am Reformer

4:15pm

Gaynor

Reformer

Lauren

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

 

Claudia

3pm Reformer

Lauren

3pm Reformer

5:00pm

Gaynor

Reformer

Lauren

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Elle

Reformer

Michelle Fernandez

4.45pm Reformer

Claudia

3:45pm Reformer

Lauren

3.45pm Reformer

5:45pm

Lauren

Reformer

Tace

Reformer

Derrick Leduc

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Claudia

4.30pm Reformer

Lauren

4.30pm Reformer

6:30pm

Lauren

Reformer

Gemma

Reformer

Derrick Leduc

Reformer

Elle

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

   
7:15pm

Lauren

Reformer

Gemma

Reformer

Derrick Leduc

Reformer

Elle

Reformer

     
GRC 2 STUDIO 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October 15 October
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:45am

Elle

Reformer

Michelle Rann

Reformer

Elle

Reformer

Jose

Reformer

Tace

Reformer

   
6:30am

Elle

Reformer

Michelle Rann

Reformer

Elle

Reformer

Jose

Reformer

Tace

Reformer

Tace

8am Reformer

Rachel Huxtable

9am Reformer

7:15am

Elle

Reformer

Michelle Rann

Reformer

Elle

Reformer

Jose

Reformer

Tace

Reformer

Tace

8.45am Reformer

Rachel Huxtable

9:45am Reformer

9:45am  

Elle

Reformer

 

Tace

Reformer

Rachel Huxtable

Reformer

Tace

9:30am Reformer

Rachel Huxtable

10:30am Reformer

4:30pm

Tace

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Jose

Reformer

Mel

Reformer

Rachel Huxtable

Reformer

Rachel Huxtable

10:15am Reformer

Rachel Huxtable

11:15am Reformer

5:15pm

Tace

Reformer

Michelle Fernandez

Reformer

Jose

Reformer

Mel

Reformer

Rachel Huxtable

Reformer

Rachel Huxtable

11am Reformer

 
6:00pm

Michelle Fernandez

Reformer

Kirby

Reformer

Tace

Reformer

Claudia

Reformer

     
6:45pm

Michelle Fernandez

Reformer

Kirby

Reformer

Tace

Reformer

Claudia

Reformer

     
CYCLE STUDIO 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October 15 October
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:15am  

Thomas

Spinning

 

Lisa

Spinning

 

Lisa

8am Spinning

Gee

9:00am Spinning

6:00pm

Gee

5.45pm Spinning

 

Christian

Spinning

   

Lisa

9:00am Spinning

 
6:30pm  

Michelle Fernandez

Spinning

 

Michelle Fernandez

Spinning

     
GROUP X STUDIO 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October 15 October
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:15am

James

Fitness Circuit (50mins)

Annika

Kaya Barre (45 mins)

Lisa

6am Fitness Circuit (50 min)

Lauren

6am Fitness Circuit (50 min)

Lisa

Fitness Circuit (50mins)

Jye Austin

8am Fitness Circuit (60 minutes)

 
8:15am    

Lauren

6.50am Fitness Circuit (50 Min)

Lauren

6.50am Fitness Circuit (50 Min)

 

Jye Austin

9am Fitness Circuit (50 mins)

Elle

9.45am Boxing (45 mins)

9:30am

Elle

Kaya Barre (45 mins)

 

Gaynor

Pilates Mat (60 mins)

 

Gaynor

Kaya Barre (45 mins)

   
12:00pm

Adrian Miller

Fitness Circuit (50mins)

 

Pete

Boxing (45mins)

   

Mel

10am Kaya Barre (45 mins)

 
5:00pm

Suzi

Fitness Circuit (50mins)

Alessandra

Boxing (45mins)

 

Michelle Fernandez

Boxing (45mins)

 

Boxing Technique Workshop

11am Bookings Essential

 
5:45pm

Gaynor

6pm Pilates Mat

Alessandra

Fitness Circuit (50mins)

Michelle Fernandez

Kaya Barre (45 mins)

Elle

Kaya Barre (45 mins)

     
6:45pm

Gaynor

Kaya Barre (45 mins)

Tace

Kaya Barre (45 mins)

Pete

Boxing (45mins)

Suzi

Fitness Circuit (50mins)

     
            

Feedback is important

At Kaya we thrive on feedback and love it when our members are true and honest. We seek positive and constructive feedback from our members and guests who have experienced our services and/or facilities. By providing feedback it allows Kaya to constantly monitor and enhance the overall member experience. For feedback relating to our timetable please email: info@kayahc.com.au

Classes and/or Instructors subject to change without notice

            
    
CLUB OPERATING HOURS
Mon to Thurs: 5.30am - 9.00pm
Friday: 5.30am - 8.00pm
Saturday: 7.30am - 5.30pm
Sunday: 8.00am - 5.30pm
Public Holidays: refer to website